Останніми роками в Україні на всіх рівнях обговорюють важливість розвитку держави в інноваційному напрямку. І не тільки обговорюють - приймаються  необхідні закони, затверджуються програми розвитку, створюються  центри трансферу технологій та бізнес-інкубатори, постійно проводяться тренінги, форуми та конкурси інноваційних ідей. Завдяки всім цим зусиллям справа зрушила з мертвої точки, але реального інноваційного прориву не відбулося. Чому? Може у нас немає талановитої молоді? Та ні, в Україні креативна та завзята молодь! Тоді чому? Вочевидь тому, що в наших університетах досі не навчають працювати з інноваційними ідеями і заробляти на цьому гроші.

 

Незважаючи на те, що термін «cтартап» вже увійшов в наше життя, мало хто може пояснити його значення. Справа в тому, що стартап - це не новий бізнес, як дехто думає. Стартап - це творча робота з новою ідеєю, це пошук бізнес-моделі для інноваційної ідеї, якої раніше не було, і яка в майбутньому зможе приносити реальні доходи. А стартап-середовище - це креативне середовище, в якому винахідники навчаються, спілкуються та працюють над своїми проєктами.

 

Шлях стартаперів відрізняється від стандартної кар'єри. До моменту завершення навчання в університеті можна не тільки розробити кілька проєктів, але й отримати інвестиції на їх розвиток.

 

Перша в Україні Інноваційна екосистема Sikorsky Challenge якраз і створена для залучення творчої молоді в інноваційне підприємництво. Тут вирощуються технологічні ідеї, запускаються і розвиваються інноваційні стартап - компанії. Це те середовище, в якому здійснюється повне технологічне коло: від пошуку нових ідей і моделювання бізнес-моделей - до залучення інвестицій та створення нового інноваційного бізнесу.

 

Інноваційна екосистема Sikorsky Challenge створена в КПІ імені Ігоря Сікорського та підтримується ним. Структурно вона виглядає так:

 

  • Стартап Школа "Sikorsky Challenge"
  • Фестиваль інноваційних проектів "Sikorsky Challenge"
  • Бізнес-інкубатор "Sikorsky Challenge"
  • Інноваційний холдинг "Sikorsky Challenge"
  • Центр інтелектуальної власності
  • Науковий парк "Київська політехніка"

 

Структурна схема навчання та інкубації в Інноваційній екосистемі Sikorsky Challenge:

Позитивні результати Стартап школи дозволили нам восени 2016 року розпочати масштабування нашого стартапу під назвою "Стартап школа Sikorsky Challenge" на всю Україну. Це дозволило створити мережу Стартап шкіл в різних регіонах України на базі найбільш інноваційних університетів країни.

 

Станом на грудень 2020 року до мережі приєднались такі університети: