Технології штучного інтелекту (ШІ) переживають бум - не в останню чергу завдяки ажіотажу навколо нових додатків, яі використовують такі технології.

 

Інвестиції в штучний інтелект швидко зростають. Наразі світовий ринок ШІ оцінюють у 142,3 мільярда доларів, а до 2030 року очікується його зростання майже до двох трильйонів доларів.

 

Системи штучного інтелекту вже багато в чому присутні в повсякденному житті, допомагаючи людям, компаніям або урядам працювати ефективніше.

 

Але варто також зазначити, що у Звіті ВЕФ про глобальні ризики на найближчі 2 роки перше місце посіла дезінформація, що може створюватися та розповсюджуватися за допомогою штучного інтелекту. Експерти наголошують, що це вже призвело “до вибухового зростання фальсифікованої інформації і так званого синтетичного контенту – від складного голосового клонування до підроблених вебсайтів”.

 

Крім того, для виконання поставлених завдань ШІ необхідно освоїти величезні масиви даних. Обробка такої інформації потребує великих обчислювальних потужностей і є дуже енергомісткою.

У дослідженні 2019 року вчені з Массачусетського університету підрахували, що "навчання" одного великого пристрою штучного інтелекту може призвести до викиду до 284 тонн CO2-еквівалента - майже вп'ятеро більше, ніж викиди автомобіля за весь термін його виробництва та експлуатації.

 

Так все ж таки, Штучний Інтелект – це рушійна сила для економіки та суспільства, або небезпечні технології?

 

5-6 червня 2024р в КПІ ім Ігоря Сікорського пройде Міжнародний форум «Штучний інтелект: глобальний діалог»

ГОЛОВНІ ЗАХОДИ ФОРУМУ:

  • Урочисті заходи щодо відкриття Форуму за участі представників органів державної влади, українських та міжнародних учасників технологічних компаній Інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Ukraine, спікерів та експертів міжнародного рівня, представників українських та міжнародних фондів і компаній, науковців і розробників стартап-проєктів;
  • Виступи провідних експертів міжнародного рівня у сфері Штучного інтелекту;
  • Панельна дискусія;
  • Підсумкова науково-практична конференція ІІ Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі штучного інтелекту, 2024р.;
  • Конкурс стартап-проєктів зі штучного інтелекту;
  • Перемовини потенційних інвесторів та/або замовників із командами стартап-проєктів та наукових розробок;
  • Урочисте закриття Форуму, нагородження команд кращих стартап-проєктів та наукових розробок.

Дата проведення Міжнародного форуму та Конкурсу стартап-проєктів: 5 червня 2024


Місце проведення: КПІ ім.Ігоря Сікорського, м.Київ, пр.Берестейський, 37
Формат проведення: змішаний – очна присутність та синхронний онлайн-режим.

 

Заявки на Конкурс стартап-проєктів зі штучного інтелекту приймаються до 28 травня 2024р.


Ви можете запропонувати свою кандидатуру в Журі Конкурсу інноваційних стартап-проєктів та науково-технічних розробок зі штучного інтелекту.


ОРГАНІЗАТОРИ  ФОРУМУГЕНЕРАЛЬНИЙ СПОНСОР

СПОНСОР  ФОРУМУ

СПОНСОР ФОРУМУМи будемо раді бачити вас в якості інвестора або замовника на Конкурсі інноваційних стартап проєктів Міжнародного Форуму «Штучний інтелект: глобальний діалог». Сподіваємось, що ви обов'язково знайдете цікаві для себе проєкти та підтримаєте їх.